خصوصیات باکس استاندارد پرواز ( استاندارد یاتا IATA)


نکات کلیدی قبل از رزرو بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی باید در نظر گرفته شود :


اگر تصمیم دارید حیوان خانگی خود را با حمل و نقل هوایی منتقل  کنید ابتدا با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید تا مطمئن شوید که آژانس امکان ارایه پنین خدماتی را دارد یا خیر . در ضمن توجه به این نکته داشته باشید  که بهتر است حیوان خانگی خود را در روزهای وسط هفته حمل کنید زیرا معمولا حجم کاری کارکنان کمتر  می باشد و همکاری بیشتری با مسافران انجام می شود. چه بسا بر روی کاهش هزینه سفر نیز تاثیر گذار باشد.


با شرکت هواپیمایی که انتخاب کرده اید تماس بگیرید تا بررسی کنند که حیوان خانگی شما را در روز و پروازی که ترجیح می دهید را می پذیرند یا خیر . برخی از خطوط هوایی در هر پرواز تعداد محدودی حیوان را جابحا می کنند  بنابراین هرچه زودتر به آنها اطلاع دهید بهتر است.


حمل و نقل سگ های با پوزه کوتاه مانند بوکسر، پاگ، بولداگ و پکینیز در فصل گرما توصیه نمی شود. این حیوانات در حفظ دمای طبیعی بدن در هوای گرم مشکل دارند.حیوان خانگی شما به کجا سفر می کند؟
آیا حیوان خانگی شما قصد دارد در داخل کشور شما سفر کند یا به خارج از کشور سفر خواهد کرد؟ آیا  سفر شما مستقیما به مقصد انجام می شود یا اینکه در میانه سفر در ایستگاهی توقف دارید  و اینکه مقصد نهایی کجا است تمام این موارد باید بررسی شود که مساله ای در سفر ایجاد نشود.


اندازه و وزن حیوان خانگی شما چقدر است؟
فقط سگ ها و گربه های کوچک را می توانند وارد کابین شوند. برخی از خطوط هوایی ممکن است حتی اجازه ورود به آنها را هم ندهند و آنها را به عنوان چمدان ویژه در یک انبار گرم با تهویه مناسب حمل کنند. البته در این حالت هم  نگران نباشید زیرا بهتر است گربه‌ها و سگ‌ها  از این طریق سفر کنند، زیرا خلوت‌تر است و در یک محیط تاریک استراحت می‌کنند.


آیا باکس مناسبی برای حیوان خانگی خود دارید؟
خرید باکس با اندازه مناسب برای حیوان خود که با هواپیما سفر می کند بسیار مهم است. خطوط هوایی از استاندارد های  زیر استفاده می کنند تا مطمئن شوند حیوان فضای کافی برای چرخش عادی در حالت ایستاده، ایستادن و نشستن و دراز کشیدن در وضعیت طبیعی دارد یا خیر.ابعاد باکس حمل حیوانات خانگی : 
Pet Container Dimensions

اطلاعات ارائه شده در عکس بالا   شرایط استاندارد یک باکس را نشان می دهد. آنها برای حیوانی که در موقعیت طبیعی قرار دارد  قابل استفاده هستند.
ابعاد محاسبه شده، ابعاد داخل باکس می باشد.


الف = طول حیوان از نوک بینی تا باسن سگ یا گربه.
B = ارتفاع از زمین تا مفصل آرنج.
C = عرض  شانه ها یا پهن ترین قسمت بدن .
D = ارتفاع حیوان در حالت ایستاده طبیعی از بالای سر یا نوک گوش تا زمین (هر کدام بالاتر باشد).حداقل ابعاد داخلی باکس :

طول ظرف = A + ½ B
عرض ظرف = C x 2
ارتفاع ظرف E = D + زیرانداز داخل باکس
نژادهای پوزه کوچک به 10 درصد فضایبزرگتر نیاز دارندتوجه :
اندازه گیری های A، B، C، D و E برای تعیین ابعاد باکس باید برای بزرگترین حیوان داخل باکس باشد.


محاسبه عرض ظرف برای چندین حیوان:
دو حیوان: C x 3
سه حیوان: C x 4
قد و طول مشابه یک حیوان تعیین می شود.توجه: یاتا هیچ سازنده، برند، ساخت یا مدل خاصی از باکسهای حیوان خانگی را تأیید نمی کند یا نمی فروشد. به همین ترتیب، IATA هیچ گونه خدمات حمل و نقل یا جابجایی حیوان خانگی یا توله سگ خاصی را پیشنهاد یا تأیید نمی کند. خوانندگان باید به تبلیغات تقلبی که خلاف آن را بیان می کنند توجه کنند.


اگر تصمیم دارید جعبه چوبی خود را بسازید، با شرکت هواپیمایی هماهنگ کنید که آیا آنها کانتینرهای ساخت سفارشی را می پذیرند یا خیر. برای سگ‌های خاص، خطوط هوایی ممکن است استفاده از باکسهایی با طراحی محکم‌تر حالت معمول را تایید کنند. همچنین مساله  دیگری که باید حتما به آن توجه شود  این است که شرکت باید اطمینان پیدا کند که مکانیزم قفل باکس به درستی کار می کند. و حیوان نمی‌تواند قطعات درب ورودی را خم کند یا قطعات نگهدارنده درب  را کج کند، بجوند یا فشار دهد. بنابراین، درب مشبک باید محکم به باکس متصل باشد.

درب باکس : درب باکس باید فلزی بوده و دارای قفل بوده که راحت باز نشود.


ظروف غذا و آب (غذا)  داخل باکس باید طوری باشد که از بیرون قابل دسترس باشد زیرا ممکن است  شرکت هواپیمایی  بخواهد  غذای اضافی در ظرف غذای ممتصل به باکس بریزدکه بر اساس  دستورالعمل های تغذیه صورت می گیرد.
باکس های تولید شده توسط انیمال کالا تمام شرایط لازم برای استفاده در پروازهای یاتا (YATA) را دارا می باشد. و شما با در نظر گرفتن خصوصیات حیوان خانگی خود با خیال آسوده می توانید باکس را خریداری بفرمایید. 


نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

خصوصیات باکس استاندارد پرواز ( استاندارد یاتا IATA)

  • تولیدکننده: انیمال کالا - animalkala
  • مدل کالا: خصوصیات باکس استاندارد پرواز ( استاندارد یاتا IATA)
  • موجودی: در انبار
  • 0 تومان


برچسب ها: خصوصیات باکس استاندارد پرواز ( استاندارد یاتا IATA)